Кондензатори на керамички дискови HV

Номинален напон 1KV до 70KV, N4700 (T3M) Класа на диелектрични керамички материјали

HV Ceramic Doorknob Capacitors

Достапно од 20KV до 150KV, единечна и двојна конструкција.

Диоди за исправување на висок напон

Ултра брзо време на закрепнување, голема струја и отпорност на удар

Високонапонски дебели филмски резистори

Достапен рамни и цилиндричен тип, толеранција до 0.1%

ДОБРЕДОЈДОВТЕ

Гринланд

HVC е врвна Кина Висок напон керамички кондензатор производителот, Производител на доенноб кондензатор  Основаме во 1999 година, со фабрика за производство од 6000 квадратни метри во Јужна Кина, ние сме специјализирани за високонапонски компоненти, како што се високонапонски кондензатори на вратата, високонапонски керамички кондензатори на дискови disc

ПРОИЗВОДСТВО

workingplant

За HV керамички кондензатори со номинален DC напон од 1kv до 50kv и капацитет до 15000pf во 40KV. Ние го користиме истиот стандард на Вишај. Имаме стил на керамички диск и стил на копче за врати. Нашите копчиња за врата со копче за врата веќе се широко користени во паметната мрежа на САД и Германија. Керамички диск еден веќе

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

грижа за корисници

Тел: + 86-755-61167757

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]